Nem szükséges katasztrófaként tekintenünk egy költözködésre, amikor bizony össze kell pakolni eddigi életünket és átszállítani egy másik közeli utcába, egy másik városba, vagy akár egy másik országba. Egy ellenőrzőlista a segítségünkre lehet, hogy rendben menjen a költözködés és biztosan ne feledkezzünk meg semmiről sem. A változásokhoz érdemes pozitívan hozzáállni, hiszen akkor minden könnyebb lesz. Gyakorta találkozunk olyan ötletekkel, amelyek magát a becsomagolást támogatják, de más apróbb részletekre is fontos figyelnünk, mint például a háziállatok költöztetése, vagy arra, hogy mit tegyünk abban az esetben, ha elkésnek a költöztetők. Hoztunk pár csomagolási tippet, amelyek megkönnyítik a költözködést, a teljes folyamatot.
Szabadítsuk meg magunkat a felesleges dolgoktól
A költözködés remek alkalom a szanálásra. Pakolás közben nézzük át a dolgainkat és csak azokat vigyük magunkkal, amelyekre tényleg szükségünk van. A költözködés nagyon jó alkalmat teremt a lomtalanításra. Ezzel a lépéssel nem csak nekünk lesz könnyebb, de még talán egy pár extra költségtől is megszabadulhatunk. Ha rengeteg holmink van, akkor át kell gondolnunk, hogy érdemes-e két kört kifizetni a költöztetőknek vagy elegendő lesz egy kört fizetni, hiszen a fele holmit kiszanáltuk.
Időben álljunk neki a csomagolásnak
A csomagolási tippek közül talán az egyik legfontosabb az időben történő összepakolás. Valószínűleg már hónapokkal, de minimum pár héttel előbb pontosan tudni fogjuk, hogy mikor kell elhagynunk az ingatlant. Azokat a ruhákat, amelyeket nem hordunk bátran elkezdhetjük összepakolni. A konyhában is bizonyára találunk pár olyan tárgyat, amik nincsenek napi használatban. A nappaliba kihelyezett dísztárgyak is ebbe a kategóriába sorolhatók.
Készítsünk össze egy mentőcsomagot
A költözés előtti napra készítsünk össze egy alapvető dolgokat tartalmazó csomagot. Kerüljenek bele alapvető tisztálkodási szerek, a család minden tagjának váltóruhák, a gyerekeknek a kedvenc plüss állataik valamelyike és amiről úgy érezzük, hogy szükséges lehet abban az esetben, ha késne a szállító autó és 1 vagy 2 napot át kell vészelnünk a csomagjaink nélkül.
Jól nézzük meg, hogy milyen teherautót bérlünk
Ma már nagyon sok költöztetéssel foglalkozó cég van, így minden bizonnyal lesz miből válogatnunk. Egy tanácsot azonban fogadjunk meg főleg akkor, ha nagyon sok bútorral rendelkezünk. Egy rámpával rendelkező teherautóval sokkal gyorsabban megy majd a pakolás, így a költöztetés óradíja is sokkal kevesebb lesz. Egy-egy nagyobb bútort mire felpakolnak rámpa nélkül egy teherautóra nagyon sok pluszt jelenthet.
Időben szerezzük be a legalapvetőbb dolgokat a csomagoláshoz
Csomagoláshoz biztosan szükségünk lesz, rengeteg ragasztószalagra, dobozra, tollakra, filcekre, papírtörlőre, nagyméretű szemeteszsákokra. Ha nem akarunk pakolás helyett a boltokba szaladgálni, akkor ezeket a dolgokat pár héttel a költözködés előtt szerezzük be. Vásároljunk mindenből nagyobb mennyiséget, hiszen ezeket a későbbiekben is fel tudjuk majd használni. Doboz vásárlásnál próbáljuk előre kikalkulálni, hogy hány nagyobb és hány kisebb dobozra lesz majd szükségünk. Talán kevesen tudják, de a könnyebb dolgokat érdemes nagyobb dobozokba rakni, míg a nehezebbeket kisebb dobozokba. Így nem fognak kiborulni a költöztetők sem, hiszen a nagy és nehéz dobozok pakolása nagyon nem tartozik a kedvenc időtöltésük közé, arról nem is beszélve, hogy ezzel hátráltatjuk is a munkálatokat, hiszen nehezebb dobozok esetén elképzelhető, hogy 2 szállítónak kell 1 dobozt cipelnie.
Minden szükséges szolgáltatást előre rendeljünk meg
Ha a költözködéshez segítséget kérünk, akkor minden egyes szolgáltatócéghez idejében jelentkezzünk be igényeinkkel. Hívhatunk takarítókat a régi ház és esetleg az új ház vagy lakás kitakarítására. Ha az ingatlanunkat ki szeretnénk festeni, akkor a szakembereket is időben értesítsük terveinkről. Amennyiben ezen a fronton is előrelátóak leszünk, akkor nagyon sok bosszúságtól szabadíthatjuk meg magunkat.